Poliüretan Nedir ? Nasıl Uygulanır !

 

 

sprey-poliuretan-kopuk

Yüksek basınçlı makine ekipmanı yardımıyla püskürtme uygulama yöntemiyle sıvı olarak yüzeye uygulanan, birkaç saniye içerisinde kendi hacminin 30-40 katına çıkarak köpük halini alan mükemmel bir yalıtım malzemesidir.
Uygulanan sıvı malzeme içerisinde bulunan her hücre yerleştiği alanda 1-2 saniye içerisinde kendi hacminin 30-40 katı kadar genleşerek ek yersiz (ısı köprüsü oluşmaz) ve çok düşük ısı yalıtımı değeri sayesinde (DIN52616 ?=0,020-0,022 W/mK.) diğer ısı yalıtımı malzemelerine göre daha etkin, mükemmel ısı yalıtımı sağlayan bir köpük oluşturur.

Yüzeye, yüksek basınç altında püskürtülerek uygulanan malzeme uygulandığı yüzeyin detay noktalarında, kolon-kiriş girinti ve çıkıntılarına kolay ulaşabilme ve kesintisiz kaplama yeteneği ile ısı köprülerinin tamamen yok edildiği, yatay ve düşey bütün yüzeyde iğne deliğinin bile kapandığı bir yalıtım örtüsü meydana getirir. Uygulama hızlı ve zahmetsizdir.

Günde 500-1.000 m² alanın ısı yalıtımı kaplaması yapılmasına olanak sağlar.

Malzemenin uygulama alanına nakliyesi ve depolanmasından, işçilik maliyetlerinden ve zamandan tasarruf ettirir.
SPF uygulaması yüksek basınçlı bir makine vasıtasıyla yapılır ve en iyi köpüğü elde etmek çok iyi bir teknik bilgiye ihtiyaç vardır.